Zalecany przy chorobach kręgosłupa i zwyrodnieniach stawów
Terapia manualna, zwana również masażem manualnym, łączy w sobie zarówno badanie i diagnostykę, jak i leczenie dolegliwości, z którymi zmaga się pacjent. Leczenie manualne polega na pracy ze stawami, mięśniami i więzadłami. Sprawdź, na czym to polega oraz jakie korzyści płyną ze stosowania masażu manualnego.
Najczęstszym wskazaniem do wprowadzenia leczenia manualnego są dolegliwości bólowe, które wiązać się mogą ze schorzeniami narządów ruchu, takimi jak choroby kręgosłupa czy zwyrodnienia stawów. Fizjoterapeuta stosuje różne techniki i metody związane z mobilizacją, manipulacją i pchnięciami w ściśle określonych kierunkach. Siłę i prędkość wykonywanych ruchach uzależnia od stanu zdrowia i potrzeb pacjenta. Ucisk konkretnych punktów na ciele pozwala na dotarcie do najbardziej bolesnych miejsc i przywrócenie równowagi mięśniowej. Regularne wykonywanie masażu manualnego to niezwykle skuteczna metoda walki ze schorzeniami narządów ruchu i ich objawami. Terapię manualną stosuje się między innymi w ortopedii, rehabilitacji, neurologii i reumatologii.
Regularna terapia manualna przyspiesza i poprawia funkcjonowanie aparatu ruchu, zmniejsza ból, zwiększa zakres ruchu, poprawia elastyczność i ruchomość tkanek, zmniejsza napięcie mięśni i stany zapalne tkanek miękkich. Doskonale sprawdza się jako metoda diagnostyki i leczenia zaburzeń i stanów pourazowych. Oprócz tego uczęszczanie na masaże manualne pozwala pacjentowi na odprężenie się, zredukowanie stresu i napięcia oraz polepszenie samopoczucia.
Łączy nas troska o zdrowie Twoich pleców